Poděbradská liga úspěšně zahájena! Dnes proběhl první turnaj PDY ligy v kategorii MUŽI a ŽENY a navzdory chladnějšímu počasí musíme konstatovat, že se vcelku vydařil.

Kategorie mužů se sice odehrála pouze ve čtyřech párech, pátý pár v čele s Pavlem Hauerlandem bohužel bez jakékoliv omluvy nedorazil. Kategorie žen na tom byla o něco lépe a odehrála se v pětičlenné skupině.

V turnaji jsme uplatnili herní systém „každý s každým“ na dva vítězné sety do 21 bodů, tak aby si každý dostatečně zahrál. V mužské skupině byly téměř všechny zápasy vcelku jednoznačné vždy s konečným výsledkem 2:0 na sety. Jako nejlépe bodující pár ze skupiny vyšla dvojka Kamil Urban, Marek Kubíček. Za nimi byli hned v závěsu Jirka Martinec, Jiří Navrátil. Třetí místo nakonec obsadil Jarda Votava, Tomáš Chvojka a čtvrté místo držel Roman Šuk, Mára Najman. Pro spravedlivé rozhodnutí o vítězech jsme se pustili do dohrávky o třetí místo a do finálového zápasu o poděbradské zlato. V boji o bronz tedy nastoupil Jarda Votava, Tomáš Chvojka proti Roman Šuk, Mára Najman. Přes papírově jasnou výhru 2:0 pro prvně jmenovaný pár je nutno dodat, že nově vytvořený pár Šuk, Najman bojoval se ctí o každičký bod a mnohdy se mu to i zadařilo, nicméně sehraný pár Votava, Chvojka měl vše pod kontrolou. Finále bylo poměrně vyrovnané a o vítězi turnaje se nakonec rozhodlo až v tie-breaku, který s relativně dramatickou koncovkou nakonec lépe ustál tým Martinec, Navrátil, který si v samotném závěru sady pomohl přímým bodem z podání a pak nevynucenou chybou soupeře při útoku do zámezí.

Podobný herní systém byl také uplatněn v kategorii žen, která byla bohatší o jeden pár navíc, takže samotný vývoj skupiny byl i časově náročnější. Mimo jiné je nutno dodat, že první turnaj žen byl velice vyrovnaný a herní úroveň byla více než slušná. O dlouhé výměny gradující až do rozhodujících tie-breaků nebyla rozhodně nouze! O konečném pořadí rozhodoval konečný výsledek ve skupině již bez další dohrávky. Na konečný výsledek dopadl trochu smolně, ale jinak dobře hrající pár Tereza Šperková, Stáňa Danielová, který se bohužel přes tři kvalitně odehrané tie-breaky nedostal ani k jedné výhře. Čtvrté místo si uhrál pár Irča Chvojková, Dáša Novotná, na kontě měl dvě výhry. Třetí místo po součtu bodů obsadil nakonec slibně hrající pár Míša Zahrádková, Bára Šperková. Druhé místo vybojoval pár Stella Ptáčníková, Lenka Sochová. První místo už pak byla poměrně suverénní záležitost dvojice Ajka Votavová, Káťa Mitrovská, která v dnešním turnaji nepoznala krom dvou ztracených setů jedinou porážku.

Věřím, že všichni hrající i nehrající účastníci si turnaj skvěle užili a budeme se jistě všichni společně těšit na další kola poděbradské ligy! To příští nás čeká již za týden 25.5.2014 v podobě 1. turnaje v kategorii MIXY, která se již bude hrát i na nově postavených kurtech. Ti kdo ještě nejsou přihlášeni, nechť tak co nejdřívě učiní pomocí našich webových stránek.

Za BVP Kamil Urban

Konečné pořadí – Muži: 1. Jirka Martinec, Jiří Navrátil, 2. Kamil Urban, Marek Kubíček, 3. Jaroslav Votava, Tomáš Chvojka, 4. Marek Najman, Roman Šuk.

Zobrazit výsledky Muži

Konečné pořadí – Ženy: 1. Andrea Votavová, Kateřina Mitrovská, 2. Stella Ptáčníková, Lenka Sochová, 3. Michaela Zahrádková, Barbora Šperková, 4. Irena Cvhojková, Dagmar Novotná, 5. Tereza Šperková, Stanislava Danielová.

Zobrazit výsledky Ženy