S každým dalším rokem se na kemp hlásí více a více dětí. Stejně jako minulý rok jsme ale kapacitu museli omezit. Máme dohromady čtyři krásné a vyhovující kurty a pro 65 dětí a 10 trenérů to je akorát.

Letos kemp začínal 15. července a končil závěrečným turnajem 19. července. Počasí nám přálo, tak se nejenom děti dočkali koupání v jezeře. Toto zchlazení ocenili i někteří trenéři, kteří měli písku „plné neoprenové ponožky.“

S každým dalším rokem jsou děti šikovnější, aspoň mi to tak přijde. Bylo zde spousta dětí, které chodí v průběhu školního roku na šestkový volejbal. Ať už do Poděbrad, Nymburka či do Peček. A trenéři taky nemají tolik práce – nedělají to poprvé, jsou zkušení.

Celkově na kempu vládla dobrá atmosféra. I dvoje spaní na kurtech ve stanech se povedlo. Opékaly se buřty, grilovala se zelenina a na čepu byla malinovka. Někteří rodiče neodolali a poseděli do noci za zvuku kytar u ohýnku. Dokonce se vydařily i noční hry, které byly zpestřením celého týdne a na které se děti těšily.

Příští rok nevynecháme a znova uspořádáme pravidelný letní dětský beachvolejbalový kemp. Na kurtech u jezera již sedmý ročník, ale celkově to bude určitě něco kolem dvanácti uspořádaných beachkempů v Poděbradech.

Těším se příští rok

Marek Kubíček