Začátek letošního roku nepřál snad žádnému sportu a už vůbec ne letním táborům. Postupem času se vše zlepšovalo, a tak jsme mohli zase po roce uspořádat letní dětský beachvolejbalový kemp na poděbradském jezeře, kde jsou beachvolejbalo­vé kurty.

Hned začátkem roku se kemp zcela naplnil, ale vzhledem k situaci, která nastala, tak se hlásilo více a více dětí a tak jsme zvedli kapacitu kempu o 10 účastníků na celých 70. Všech 70 dětí na kemp i přišlo a tak byly kurty plně vytíženy. Trenéři byli připraveni a skvěle si poradili s velkým počtem dětí. A přálo nám i počasí – po prvních třech dnech kdy bylo horko a slunečno, přišla oblačnost s velmi krátkými přeháňkami, které vyčistili vzduch od prachu a pylu a dalo se tak lépe dýchat.

Jako každý rok měly děti dopolední a odpolední trénink. Když se dalo, tak trénink byl proložen koupáním, aby si odpočinuly a také si mohly vyzkoušet jízdu na paddleboardu, což byl pro každého zážitek i parádní vyblbnutí. V úterý a ve čtvrtek se na kurtech spalo. Děti si postavily stany a měly dobrodružný zážitek. Také se opékaly buřty a hrálo na kytaru. Ohýnek se udržoval celou noc jako na táborech, kde se drží noční hlídka. Odehrála se i noční hra, při které děti vybojovaly odměnu v podobě čokolád. Myslím, že na přespání a noční hru se děti těší mnohem více než na samotný trénink. Kdo by se také netěšil. Na závěr kempu byl ve všech kategoriích zorganizován turnaj, někde formou soutěží, a to zvláště pro ty menší děti.

Letošní kemp se velice vydařil. Rodiče chválili trenéry, že děti doma hned odpadly do postelí a usnuly a trenéři zas chválili děti, jak jsou šikovné. Rok od roku jsou děti lepší v beachvolejbale a na to jsme my trenéři pyšní.

Těšíme se na příští rok, kdy úroveň volejbalu v Poděbradech bude zase o kousek lepší.

Za trenéry z beachvolejba­lového klubu Poděbrady Marek Kubíček.