Poděbradská liga dvojice amatérské

Popis soutěže Tato soutěž je určena hlavně pro amatérské(začí­nající) volejbalisty. Jedná se o soutěž mixových dvojic s tím, že alespoň jeden z týmu musí být amatér(začáteč­ník/mírně pokročilý). Soutěž obsahuje celkem 5 turnajů, výsledek jednotlivých turnajů se započítávají do celkového hodnocení. Po odehrání všech turnajů je vyhlášen celkový vítěz a celkové pořadí každé kategorie (bráno po jednotlivcích).

Organizátor turnaje si vyhrazuje právo nepustit do turnaje příliš silnou dvojici.

Vítězný pár se již nemůže znovu zůčastnit ve stejném složení.

V každém turnaji hrajeme o věcné ceny

Přihlášení na turnaje: na www stránkách www.beachpodebrady.cz, pouze v případě nedostupnosti www stránek mailem nebo telefonicky u organizátora jednotlivých turnajů – jsou zveřejněni pro každý turnaj na www stránkách

Omluva z turnaje se přijímá do 15:00 hod. v den před turnajem a musí být zaslána na telefon organizátora – zveřejněn u každého turnaje. Pozdější omluvy jsou za sankci 50% ze startovného při dalším turnaji. V případě nedostavení se na turnaj bez omluvy, je nastaven sankční poplatek +100% startovného na dalším turnaji, na který se tato dvojice nebo jednotlivec dostaví.

Místo konání turnajů: beachvolejbalové kurty u Jezera v Poděbradech

Pravidla viz. pravidla beachvolejbalu s těmito specifiky:

  • náhra prsty (druhý úder) je povolena bez omezení
  • po vlastním bloku má tým k dispozici ještě dva údery
  • příjem i odehrání přes síť NESMÍ být prsty a ulívka nesmí být měkká (pouze beachová). Odbití prsty jako první úder je možné pouze při příjmu smeče (smeč: balon po smeči neletí přes kopec, ale rovně dolů)
  • Hra nohou: je hodnocena stejně, jako v šestkách a je přípustná
  • Hráč se nesmí dotknout sítě!

Startovné: 250,– Kč/os nečlen, 150,– Kč/os členové klubu

Start vždy v 8:30 hod. akreditace, hra od 9:00 hod!!!

Kapacita turnaje: 12 družstev

Systém umožňuje se přihlásit i nad rámec uvedené kapacity. Tato družstva jsou v tu chvíli brána jako náhradníci a jejich účast na turnajích jim musí organizátor potvrdit – sms, telefonicky nebo mailem.

Systém jednotlivých turnajů Týmy jsou nasazovány do skupin podle počtu nasbíraných bodů z předcházejících turnajů. Do každé skupiny bude nasazen vždy 1 tým podle výsledků z minulého turnaje, u prvního turnaje podle celkového umístění v loňském roce). Organizátor má právo posoudit a upravit nasazení týmů.

Zápasy v základních skupinách se hrají na 2 hrané sety do 15 bodů!

Vítěz 2:0 získává 3 body, Vítěz 1:1 na skóre získává 2 body a poražený 1 bod. V případě, že skončí zápas na sety a body nerozhodně, pak se sehraje miniset do 3 bodů ve kterém vítězí ten, kdo první získá třetí bod.

Při určování konečného pořadí v základních tabulkách se postupuje vždy sestupně dle těchto kritérii: body, vzájemný zápas, poměr setů, poměr míčů.

Po odehrání skupin týmy postupují týmy do pavouka nebo do skupin (zvolen podle počtu účastníků), kde se hraje na 2 porážky. Pavouci jsou pro 8, 12 týmů

Týmy, které případně nepostoupí ze skupiny, dohrávají zápasy o konečné pořadí 1 set do 15b s vítězstvím o dva body.

V pavouku se hraje na 2 vítězné sety do 15b s vítězstvím o dva body.

Finálové zápasy se hrají na dva vítězné sety do 15b, po domluvě možno do 21 bodů s vítězstvím o dva body.

Hodnocení Výsledky turnajů se hodnotí dle následující tabulky (umístění, počet bodů).

Pořadí Body

  1. 100b
  2. 85b
  3. 70b
  4. 60b

5–6. 45b 7–8. 40b 9–12. 35b 13–16. 30b 17–20. 20b 21–24. 10b