Poděbradská liga dvojice pokročilí

Popis soutěže Tato soutěž je určena pro mírně či více pokročilé volejbalisty, pro každého kdo si chce zahrát. V turnaji hrajeme o věcné ceny.

Přihlášení na turnaje: na www stránkách www.beachpodebrady.cz, pouze v případě nedostupnosti www stránek mailem nebo telefonicky u organizátora jednotlivých turnajů – jsou zveřejněni pro každý turnaj na www stránkách.

Omluva z turnaje se přijímá do 15:00 hod. 2 dny před začátkem turnaje a musí být zaslána na telefon organizátora – zveřejněn u každého turnaje. Pozdější omluvy jsou za sankci 50% ze startovného při dalším turnaji. V případě nedostavení se na turnaj bez omluvy, je nastaven sankční poplatek +100% startovného na dalším turnaji, na který se tato dvojice nebo jednotlivec dostaví.

Místo konání turnajů: beachvolejbalové kurty u Jezera v Poděbradech

Startovné: 50,– Kč/osoba

Pravidla viz pravidla beachvolejbalu s těmito specifiky:

náhra prsty (druhý úder) je povolena bez omezení
po vlastním bloku má tým k dispozici ještě dva údery
příjem i odehrání přes síť NESMÍ být prsty a ulívka nesmí být měkká (pouze beachová). Odbití prsty jako první úder je možné pouze při příjmu smeče (smeč: balon po smeči neletí přes kopec, ale rovně dolů)
Hra nohou: je hodnocena stejně, jako v šestkách a je přípustná
Hráč se nesmí dotknout sítě!

Specifikum pro Mixy: Podávající muž může podávat pouze na polovinu, ve které stojí protihrající muž. Pokud muž podá na ženu poprvé, tak má nárok na opravu podání, pokud podá na ženu i podruhé, pak je to považováno za chybu.

Žena může podávat kamkoli na soupeřovu polovinu.

Registrace: 8:10 hod. Turnaj(hra): 8:30 hod.

Kapacita turnaje: 12 družstev.

Systém umožňuje se přihlásit i nad rámec uvedené kapacity. Tato družstva jsou v tu chvíli brána jako náhradníci a jejich účast na turnajích jim musí organizátor potvrdit – sms, telefonicky nebo mailem.

Systém jednotlivých turnajů Týmy jsou nasazovány do skupin podle počtu účastníků (2,3,4-členných) losem.

Zápasy v základních skupinách se hrají na na 1 set do 21 bodů nebo na 2 hrané sety přesně do 15 bodů. Vítěz 2:0 získává 3 body, Vítěz 1:1 na skóre získává 2 body a poražený 1 bod.

Při určování konečného pořadí v základních tabulkách se postupuje vždy dle těchto kritérii: body, vzájemný zápas, poměr setů, poměr míčů.

Po odehrání skupin postupují týmy do pavouka (zvolen podle počtu účastníků), kde se hraje na 2 porážky. V pavouku se hraje na 2 vítězné sety do 15b (musí se vyhrát o 2 body!). V pripade tie-breaku, do 10b. Finálové zápasy se hrají na dva vítězné sety do 15b, po domluvě možno do 21 bodů (musí se vyhrát o 2 body!).

Hodnocení Výsledky turnajů se hodnotí dle následující tabulky (umístění, počet bodů).

Pořadí Body

100b
85b
70b
60b

5–6. 45b 7–8. 40b 9–12. 35b 13–16. 30b 17–20. 20b 21–24. 10b