Poděbradská liga MIX Region – Poděbradsko, Nymbursko, Kolínsko

Popis soutěže Tato soutěž je určena pro mírně či více pokročilé volejbalisty, pro každého kdo si chce zahrát. Cílem je podpořit v rámci Poděbradské ligy regionální týmy. Soutěž je pouze pro mixová družstva dvojic. Podmínkou účasti je trvalý pobyt alespoň jednoho hráče ze dvojice v okresech Nymburk nebo Kolín. Soutěž zahrnuje celkem 5 turnajů, výsledky jednotlivých turnajů se započítávají do celkového hodnocení. Po odehrání všech turnajů v kategorii je vyhlášen celkový vítěz a celkové pořadí každé kategorie (bráno po jednotlivcích). Součástí každého turnaje je i bohatá snídaně a ranní vyprošťovák pro každého hráče.

V každém turnaji hrajeme o věcné ceny.

Přihlášení na turnaje: na www stránkách www.beachpodebrady.cz, pouze v případě nedostupnosti www stránek mailem nebo telefonicky u organizátora jednotlivých turnajů – jsou zveřejněni pro každý turnaj na www stránkách.

Omluva z turnaje se přijímá do 15:00 hod. v den před začátkem turnaje a musí být zaslána na telefon organizátora – zveřejněn u každého turnaje. Pozdější omluvy jsou za sankci 50% ze startovného při dalším turnaji. V případě nedostavení se na turnaj bez omluvy, je nastaven sankční poplatek +100% startovného na dalším turnaji, na který se tato dvojice nebo jednotlivec dostaví.

Místo konání turnajů: beachvolejbalové kurty u Jezera v Poděbradech

Startovné: 250,– Kč/os nečlen, 150,– Kč/os členové klubu

Pravidla viz pravidla beachvolejbalu s těmito specifiky:

  • náhra prsty (druhý úder) je povolena bez omezení
  • po vlastním bloku má tým k dispozici ještě dva údery
  • příjem i odehrání přes síť NESMÍ být prsty a ulívka nesmí být měkká (pouze beachová). Odbití prsty jako první úder je možné pouze při příjmu smeče (smeč: balon po smeči neletí přes kopec, ale rovně dolů)
  • Hra nohou: je hodnocena stejně, jako v šestkách a je přípustná
  • Hráč se nesmí dotknout sítě!

Specifikum pro Mixy: Podávající muž může podávat pouze na polovinu, ve které stojí protihrající muž. Pokud muž podá na ženu poprvé, tak má nárok na opravu podání, pokud podá na ženu i podruhé, pak je to považováno za chybu.

Žena může podávat kamkoli na soupeřovu polovinu.

Registrace: 8:30 hod. Turnaj(hra): 9:00 hod.

Kapacita turnaje mixů: 12–16 družstev.

Systém umožňuje se přihlásit i nad rámec uvedené kapacity. Tato družstva jsou v tu chvíli brána jako náhradníci a jejich účast na turnajích jim musí organizátor potvrdit – sms, telefonicky nebo mailem.

Systém jednotlivých turnajů Týmy jsou nasazovány do skupin podle počtu účastníků (3,4-členných). Do každé skupiny bude nasazen vždy 1 tým podle výsledků z minulého turnaje, u prvního turnaje podle celkového umístění v loňském roce). Organizátor má právo posoudit a upravit nasazení týmů.

Zápasy v základních skupinách se hrají na 2 hrané sety přesně do 21 bodů.

Vítěz 2:0 získává 3 body, Vítěz 1:1 na skóre získává 2 body a poražený 1 bod.

Při určování konečného pořadí v základních tabulkách se postupuje vždy dle těchto kritérii: body, vzájemný zápas, poměr setů, poměr míčů.

Po odehrání skupin postupují týmy do pavouka (zvolen podle počtu účastníků), kde se hraje na 2 porážky.

V pavouku se hraje na 2 vítězné sety do 15b (musí se vyhrát o 2 body!). V pripade tie-breaku, do 10b.

Finálové zápasy se hrají na dva vítězné sety do 21b, (musí se vyhrát o 2 body!).

Hodnocení Výsledky turnajů se hodnotí dle následující tabulky (umístění, počet bodů).

Pořadí Body

  1. 100b
  2. 85b
  3. 70b
  4. 60b

5–6. 45b 7–8. 40b 9–12. 35b 13–16. 30b 17–20. 20b 21–24. 10b